آموزش اهمیت شستن دست ها به کودکان

آموزش اهمیت شستن دست ها به کودکان

رعایت بهداشت نقش مهمی در تامین سلامت کودکان بازی می کند. مهم ترین عضوی که کودکان با آن سر و کار دارند، دست هایشان است. آن ها با دست هایشان هر کاری انجام می دهند و هر چیزی را لمس می کنند. فقط کافیست دست کثیف خود را به دهان برند و به انواع و اقسام بیماری ها دچار شوند. لذا آموزش اهمیت شستن دست ها به کودکان ضروری می باشد. مقاله ای که در ادامه می آید، 10 راهکار برای آموزش اهمیت شستن دست ها به کودکان را ارائه می کند.


بیشتر...

ضرورت توجه به میزان اندک اعتمادبه نفس در نوجوانان

ضرورت توجه به میزان اندک اعتمادبه نفس در نوجوانان

اعتماد به نفس پایین یکی از معضلات فرهنگی است که از نیمه ی دهه ی هشتاد میلادی گسترش یافته ولی باوجود اهمیت آن، تا کنون راهکارهای  مناسبی برای حل این معضل ارائه نشده است. پایین بودن میزان اعتماد به نفس، یکی از مسائل جدی نوجوانان امروز به شمار می رود. داشتن فرزند نوجوانی با اعتماد به نفس پایین به این معنا نیست که شما والدین شایسته ای نیستید یا در دوران کودکی در مورد آن ها کوتاهی کرده اید. همه ی والدین اشتباه می کنند و همه ی کودکان ممکن است برداشت درستی از رفتارهای آن ها نداشته باشند. اعتماد به نفس پایین می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که بعضی از آن ها به محیط خارج از خانه مربوط اند.


بیشتر...پانزده راه پرورش خلاقیت کودکان

پانزده راه پرورش خلاقیت کودکان

مهم‌ترین و اساسی‌ترین قابلیت و توانایی انسان و بنیادی‌ترین عامل ایجاد ارزش، خلاقیت است که در همهٔ ابعاد و جوانب زندگی وی نقش کاملاً حیاتی ایفا می‌کند بنابراین خلاقیت و نوآوری از والاترین ویژگی‌های انسان است. انسان خلاق توانایی حل مسئله بالاتری نسبت به سایرین دارد وبا بینش متفاوت خود نسبت به مسائل گامی جلوتر از افراد دیگر برداشته و موفقیت های افزون تری کسب می کند. با نگاهی به زندگینامه افراد موفق و معروف متوجه می شویم همه آن ها در یک خصوصیت مشترک هستند و آن هم خلاق بودن آن هاست


بیشتر...

ده غذای مفید برای رشد کودکان

ده غذای مفید برای رشد کودکان

یک رژیم غذایی مغذی و متعادل یکی از مهم ترین نکته برای کودک در حال رشد است. کودکان انرژی و مواد مغذی بالاتری نیاز دارند که متفاوت از بزرگسالان است. در مرحله رشد، بدن نیاز به ویتامین ها و مواد معدنی خاص برای رشد مناسب دارد.


بیشتر...

کودکان موفق چه چیزهایی لازم دارند ؟

کودکان موفق چه چیزهایی لازم دارند ؟

همه ما آرزو داریم تا فرزندانی موفق پروش دهیم و تمام تلاش خود را برای موفقیت آن ها انجام می‎ دهیم :بهترین اسباب بازی ها را برایشان می ‎خریم، در اصرع وقت آن ها را به کلاس های مختلف برای کسب مهارت می ‎فرستیم و همچنین تمام تلاش خود را می ‎کنیم که در دانشگاه های معتبر تحصیل کنند.

کدام یک از والدین می ‎خواهند فرزندشان به عنوان یک فرد معمولی ، فقیر و بدون هدف بزرگ شود و زندگی کند ؟ بعید است که چنین پدر و مادری وجود داشته باشند و بنابراین چه چیزی لازم است تا کودک بتواند فردی با اعتماد به نفس ، باهوش و آزاد باشد ؟


بیشتر...

بهترین روش برای تربیت کودکان

بهترین روش برای تربیت کودکان

همه والدین دوست دارند که فرزندشان، یک کودک با ادب و خوش‌رفتار باشد. بسیاری از والدین نمی‌دانند برای تربیت کودک با ادب باید چگونه رفتار کنند. همه کسانی که هنوز بچه ندارند هم احساس می‌کنند که فرزند آینده‌شان قطعا یک کودک با ادب خواهد بود. البته داشتن فرزندی خوش‌رفتار و مودب اصلا موضوع تخیلی و عجیبی نیست. کافی است به کودک، خودکنترلی را آموزش بدهید تا بتواند در موقعیت‌های مختلف به بهترین شکل ممکن رفتار کند.


بیشتر...